Łódź Oscarowa – to pierwszy spacer, który zaplanowano w ramach Szlaku. Czy wiesz, że to właśnie w Łodzi powstały wszystkie polskie filmy uhonorowane nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej?

 

Poznaj niezwykłą tradycję filmowej Łodzi przemierzając miasto śladami największych tytułów: „Idy” Pawła Pawlikowskiego, „W ciemności” Agnieszki Holland, „Powidoków” i „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy, a także kultowych animacji Studia Se-ma-for: „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego oraz „Piotruś i Wilk” Suzie Templeton. Na trasie spaceru nie tylko odwiedzisz łódzkie lokacje, pojawiające się na ekranie w nagradzanych produkcjach, ale będziesz miał także szansę zobaczyć oryginalną statuetkę Oscara.

 

 

Na przejście pełnej trasy spaceru będziesz potrzebował około 2 godzin. W tym czasie odwiedzisz następujące lokacje

 

  1. Kamienica przy ul. Dowborczyków 13
  2. EC1 Łódź - Miasto Kultury
  3. Hotel Grand
  4. YMCA
  5. Kamienica Pinkusa
  6. Muzeum Sztuki w Łodzi
  7. Akademia Muzyczna w Łodzi im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów
  8. Hotel Andel's
  9. Muzeum Miasta Łodzi
  10. Park Staromiejski - Oko śledzia

 

Kliknij w wybraną lokację na mapie lub rozwiń panel boczny, aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych punktach spaceru.

Możesz pobrać mapę w wersji PDF by przejść trasę samodzielnie lub skorzystać z oferty spacerów "Szlakiem Oscarowym" z przewodnikiem.

 

Terminy spacerów w sezonie letnim 2024:

09.06 niedziela - 11:00 

14.07 niedziela - 11:00 

11.08 niedziela - 11:00

08.09 niedziela - 11:00

 

Bilety możliwe do kupienia w kasach EC1 lub na stronie internetowej instytucji. Spacery startują spod wejścia do Narodowego Centrum Kultury Filmowej

 

 

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.

 

Zobacz, jakie filmy były kręcone w Łodzi: