• Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu

  Filmy dokumentalne i reportaże telewizyjne o wyzwaniach współczesnego świata. Twórcze forum wymiany doświadczeń i poglądów na temat kondycji człowieka.

  Jeden z ważniejszych polskich festiwali, od 1990 roku promuje otwartość i przełamywanie ograniczeń. Coroczne wydarzenie jest zwieńczeniem działań Muzeum Kinematografii służących popularyzacji kina dokumentalnego – szlachetnej a niekomercyjnej gałęzi przemysłu filmowego.

  Strona www
 • Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA

  Jedyne wydarzenie w Europie poświęcone działalności krytyków filmowych. Filmy, które nie pozwalają o sobie zapomnieć, dyskusje, warsztaty, spotkania one-on-one, wycieczki po Łodzi filmowej, konkursy dla videoblogerów, młodych krytyków i twórców, skracające dystans między widzami a twórcami.

  Organizatorzy ściśle współpracują ze środowiskiem akademickim w całej Polsce i stawiają duży nacisk na edukacyjny charakter wydarzenia; podtrzymują pamięć o polskich dokonaniach w dziedzinie kinematografii i krytyki filmowej.

  Strona www
 • Filmteractive Festival

  Miejsce spotkań przedstawicieli biznesu, marketingu, przemysłów kreatywnych i kultury. Najciekawsze case studies z całego świata i ich autorzy, praktyczna wiedza i zamiana pomysłów biznesowych w kreatywne rozwiązania.

  Festiwal komunikacji interaktywnej promuje współpracę instytucji i przedsiębiorstw z branży filmowej, technologii cyfrowych, medialnej i reklamowej w Łodzi.

  Strona www
 • ANIMARKT Stop Motion Forum

  ANIMARKT Stop Motion Forum to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie kierowane do studentów i profesjonalistów związanych z branżą animacji.

  To miejsce wymiany doświadczeń przy produkcji filmów animowanych, dzielenia się wiedzą i prezentowania najnowszych projektów stop motion.

  Strona www
 • Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. W.Puchalskiego

  Jest największym wydarzeniem poświęconym filmowi przyrodniczemu
  w Polsce. Odbywa się co dwa lata od 1980 roku. Festiwal jest członkiem ECOMOVE
  International, organizacji zrzeszającej festiwale z Niemiec, Czech, Słowacji,
  Rosji, Portugalii, Japonii i Włoch.

  Strona www
 • Letni Festiwal Filmowy Polówka

  Otwarte dla mieszkańców miasta bezpłatne,
  plenerowe projekcje realizowane we współpracy
  z wieloma podmiotami filmowej i kulturalnej
  Łodzi. Wyjątkowa atmosfera wakacyjnych wieczorów pod gwiazdami, dobre kino w zasięgu
  spaceru: w parkach, na dziedzińcach, osiedlach
  i skwerach.

  Strona www