Z serialem przez Łódź, to trzeci spacer, który zaplanowano w ramach Szlaku. Czy wiesz, jakie znane seriale realizowano na ulicach naszego miasta?

 

Podczas spaceru spotkasz bohaterów kultowych seriali, których losy przyciągały przed ekrany telewizorów tysiące Polaków - Daleko od szosy, Stawka większa niż życie czy Kariera Nikodema Dyzmy. Na pewno przypomnisz sobie kto powiedział “Ręce, ręce, ręce  Kloss!”, czy “Się panie częstują! Na żądanie raz można”,  a może pod nosem zanucisz  “Zazu zi, zazu zaj…” albo “Daj mi nogę, daj mi nogę, daj mi nogę…”.

Być może zaskoczy Cię fakt, że m.in. w Łodzi realizowane były zdjęcia do seriali biograficznych o polskich artystach wielkiego formatu - Bodo oraz Osiecka. Zanurzysz się w mrocznych historiach kręconych tu seriali kryminalnych - Paradoks, Ultraviolet czy Kruk. Szepty słychać po zmroku. A wraz z bohaterami seriali Ludzie i bogowie oraz Król przeniesiesz się do pełnej niepokoju Warszawy z lat 30-tych i 40-tych ubiegłego stulecia.

 

 

Na przejście pełnej trasy spaceru będziesz potrzebował około 2 godzin. W tym czasie odwiedzisz następujące lokacje:

 

  1. Plac Komuny Paryskiej
  2. III Liceum Ogólnokształcące
  3. Dom Literatury
  4. Kamienicę Jakuba Hoffmana
  5. SPATiF
  6. Ulicę Stanisława Moniuszki
  7. Kamienicę Samuela Bornsteina
  8. Wieżowiec Centrali Tekstylnej
  9. Kamienicę Dawida Tempela
  10. Collegium Anatomicum

 

Kliknij w wybraną lokację na mapie lub rozwiń panel boczny, aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych punktach spaceru.

Możesz pobrać mapę w wersji PDF by przejść trasę samodzielnie lub skorzystać z oferty spacerów "Z serialem przez Łódź" z przewodnikiem.

 

Terminy spacerów w sezonie letnim 2024:

23.06. niedziela - 11:00

28.07. niedziela - 11:00

25.08. niedziela - 11:00

22.09. niedziela - 11:00

 

Bilety możliwe do kupienia w kasach EC1 lub na stronie internetowej instytucji. Spacery startują spod wejścia do Narodowego Centrum Kultury Filmowej

 

 

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.