EC1 Łódź - Miasto Kultury ogłasza kolejną - 14. edycję Łódzkiego Funduszu Filmowego. Instytucja, analogicznie do lat poprzednich, staje się koproducentem wyłonionych w konkursie projektów. Tegoroczny budżet pochodzi w całości ze środków Urzędu Miasta Łodzi i wynosi 1 500 000 zł brutto.

Do konkursu zgłaszane mogą być projekty:

  • filmów fabularnych pełnometrażowych (min. 70 minutowych),
  • dokumentalnych,
  • animowanych
  • seriale fabularne.

 

Nowością w tym roku jest możliwość składania wniosków dot. seriali fabularnych! Dotyczy to produkcji obejmujących min. 5 odcinków w sezonie, o czasie trwania min. 25 min każdy. Biorąc pod uwagę stale rosnącą liczbę oraz popularność seriali zarówno w Polsce, jak i na świecie, postanowiliśmy włączyć na listę wspieranych produkcji: serie, mini serie, antologie, których dystrybucja odbywać się będzie w telewizji lub on-line.

Podstawowym kryterium udziału w konkursie jest powiązanie projektu z Łodzią lub województwem łódzkim poprzez osoby twórców, temat lub miejsce realizacji, a także wysokość kosztów produkcyjnych poniesionych w regionie. W przypadku seriali fabularnych warunkiem koniecznym do aplikowania jest realizacja minimum 5 dni zdjęciowych na terenie Łodzi oraz wydatkowanie w woj. łódzkim środków stanowiących równowartość min. 200% kwoty wkładu koprodukcyjnego EC1.

Wnioski na konkurs należy składać w dni robocze w siedzibie EC1 Łódź przy ul. Tuwima 46 w Łodzi, w godz. 9.00–16.00 na recepcji lub bezpośrednio pracownikowi Funduszu (tel. 42 600 61 33).

Termin składania wniosków upływa 26 kwietnia 2021 roku o godz. 16.00.

Więcej informacji na stronie Łódź Film Commission.