Łódź, jako jedyne polskie miasto, znalazła się na liście 25 miejsc wartych odwiedzenia w plebiscycie BEST OF THE WORLD 2022 organizowanym przez National Geographic.

18 listopada 2021 National Geographic ogłosiło coroczną listę 25 miejsc podzielonych na pięć kategorii - przyroda, przygoda, zrównoważony rozwój, rodzina, które warto odwiedzić w nadchodzącym roku. Łódź otrzymała wyróżnienie w kategorii: zrównoważony rozwój. Jest to drugie w historii plebiscytu wyróżnienie dla Polski - w 2019 r. wyróżniono Puszczę Białowieską.

Obecność  Łodzi na liście Best of the World 2022 to wielkie wyróżnienie i wspaniała promocja dla tego jednego z najciekawszych polskich miast. Jestem pod wrażeniem tego, jak się ostatnio zmienia, jak dba o swoją postprzemysłową tożsamość, rewitalizuje dawne fabryki, zamieniając je w centra życia i spotkań mieszkańców, a jednocześnie staje się liderem zrównoważonego rozwoju. Kiedyś najbardziej uprzemysłowione z naszych miast dziś ma ambicję stać się najbardziej zielonym. Przyjeżdżajcie do Łodzi, nie będziecie rozczarowani! - mówi Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic Polska i National Geographic Traveler.