28 czerwca w Łodzi rusza 15. edycja Polówki. Organizatorzy przygotowali ponad 100 filmów od klasyków po nowości.

W tym roku, po ostatnich latach pełnych ograniczeń, powrócono do najbardziej znanych i lubianych łódzkich parków - Julianowskiego i na Zdrowiu. Ponadto seanse zostaną zorganizowane w doskonale rozpoznawalnych przez polówkowiczów miejscach takich jak Poleski Ośrodek Sztuki czy EC1. Najgłośniejszą nowością na polówkowej mapie będzie Letnisko Księży Młyn, gdzie dzień po energicznych koncertach będzie można obejrzeć najlepsze filmy, których tematem przewodnim jest muzyka. Oprócz tego festiwal zawita: na parking TME, Piotrkowską 217 i do Pałacu Biedermana. Łącznie we wszystkich 15. lokalizacjach zostaną wyświetlone 104 filmy.

W tym roku wyświetlone zostaną filmy w następujących kategoriach tematycznych: JESZCZE POLSKA!, THE BEST OF, SMACZNEGO, GIRL POWER, STEREO, ART HOUSE, ART & SCIENCE, MOTO-POLÓWKA: ALL YOU NEED IS LOVE. Sekcje TEO-SEANS, KINO LETNIE NA KOZINACH “HAU HAU”, KINO PLENEROWE NA WIDZEWSKIEJ GÓRCE – FILMOWA ŚMIETANKA i KINO PLENEROWE W PARKU IM. ZARUSKIEGO – W GÓRY! To projekty realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. W ramach tych sekcji odbędzie się ponad 30 projekcji.

Jedną z najciekawszych tegorocznych sekcji jest DOBROGO WIECZERA – MY Z UKRAINY. W tej sekcji wyświetlone zostaną najciekawsze ukraińskie produkcje ostatnich lat. Zarówno te komercyjne, doceniane na europejskich festiwalach, jak i te mniej znane. Nie zabraknie także krótkich metraży prosto z Ukrainy. Także w ramach tej sekcji część filmów w różnych lokalizacjach zostanie wyświetlona z ukraińskimi napisami.
Polówka 2022. Bilety tylko do kina samochodowego

Podobnie jak w zeszłym roku wejściówki w formie tzw. „wjazdówek” będą obowiązywały jedynie w sekcji Moto-Polówka: All you need is love. Wstęp na wszystkie pozostałe seanse jest darmowy, nie wymaga wcześniejszej rejestracji, ani zakupu biletu.

Pełen program znajduje się na stronie Polówki.