W dniach 7-11 grudnia 2021 odbyła się 6. edycja ANIMARKT Stop Motion Forum, jednego z ważniejszych wydarzeń branży animacji na świecie.

Organizowane po raz szósty ANIMARKT Stop Motion Forum to jedno z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w branży animacji stop motion na świecie. Twórcy, także ci początkujący, mają szansę nawiązać kontakty branżowe oraz zaprezentować swoje portfolio przedstawicielom renomowanych studiów filmowych. To właśnie w Łodzi początek mają wybitne dzieła sztuki filmowej i międzynarodowe kariery.

W tym roku Forum miało formułę hybrydową. Warsztaty, konsultacje a także otwarty dla szerokiej publiczności cykl – ANIMARKT After Hours, odbyły się stacjonarnie, na terenie kompleksu EC1 Łódź i w klubie Pop'n'Art. Jednak dla tych, którzy nie mogą pojawić się w Łodzi organizatorzy przygotowali kilkanaście wydarzeń streamowanych online poprzez platformę PINE.

Organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum jest łódzki Momakin, który łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w projektach w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich powstawania: od planowania i finansowania po promocję i dystrybucję.
ANIMARKT Stop Motion Forum jest dofinansowane ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Głównymi partnerami  są EC1 Łódź – Miasto Kultury i Łódź Film Commission.
Więcej informacji na stronie ANIMARKT Stop Motion Forum.